fbpx

Svatební líčení – proč vsadit na profesionály?

Často se mě „moje“ nevěsty ptají, jestli je nutné platit si vizážistku nebo jestli nestačí, když se na svou svatbu nalíčí samy. Jelikož jsem měla pocit, že jim nedokážu dostatečně fundovaně odpovědět, požádala jsem Naďu Kruckou, zkušenou vizážistku, se kterou často spolupracuji, aby mi to sepsala. No a tady to máte :o)

Svatební líčení – proč vsadit na profesionály?

Každá nevěsta si přeje být ve svůj nejdůležitější den v životě krásná a dokonalá. Proto pečlivě vybírá šaty, účes, svatební líčení a svatebního fotografa, který to vše nejlépe zachytí. Je zcela na místě svěřit se profesionálům ve všech bodech. Právě fotografie vám zůstanou a na nich chcete zcela jistě vypadat co nejlépe.Svatební fotografie Liberec

Svatební líčení má svá specifika. I když se umíte nalíčit pěkně, svatba (a s tím spojené fotografie nebo video) je něco jiného. Může se proto stát, že make-up, který se vám zdá skvělý ve skutečnosti, bude na fotografiích či videu působit úplně jinak. Proto se vyplatí poohlédnout se po profesionální vizážistce či vizážistovi, který vás nalíčí tak, abyste vypadala neodolatelně za všech okolností. Tak, jako vás nalíčí profesionální vizážista, se vy sama nenalíčíte.  Takový make-up vám nevytvoří ani vaše kamarádka nebo maminka. A ve většině případů dokonce ani kosmetička nebo zástupkyně kosmetické firmy prodávající jejich vlastní produkty. Na svatební líčení existují speciální školení a kurzy pro vizážisty, kde se učí veškeré dovednosti, které jsou k této speciální disciplíně potřeba.  V neposlední řadě je důležitá praxe.Svatební fotograf Poděbrady

Za svou praxi jsem se setkala s velkým množstvím nevěst. Mnohé z nich, které ke mně přišly, měly podle svých slov již za sebou nějaké to profesionální líčení. Ve většině případů byly zklamané. Když jsem se více vyptávala, tak jsem ale zjistila, že se jednalo většinou o nalíčení v parfumeriích v nákupním centru v rámci propagace, u kosmetičky nebo právě od různých zástupců firem. Ano, bylo zdarma nebo za symbolickou částku. Za tímto typem líčení ale nejsou hodiny a hodiny teorie, praxe, zkoušení, školení, kurzy a léta zkušeností se svatbami.  Profesionální vizážista/ka (nebo také Make Up Artist) tohle všechno má za sebou a proto ví, jak na to.

Jak najít toho správného vizáfoto svatebního líčenížistu nebo vizážistku? Ideální je doporučení. Takže se poptejte kamarádek a známých, které již mají zkušenosti. Spoustu nabídek naleznete také na internetu. Na svém webu by měl mít dobrý vizážista množství fotografií, na kterých je zachycena jeho práce a ne stažené a okopírované fotografie. Pokud jich je na stránkách poskrovnu, většinou se jedná o začátečníka, amatéra nebo prostě není co ukazovat. Dejte si s výběrem na čas. Zde určitě platí vsadit na kvalitu a nešetřit.

Jaká specifika by tedy svatební líčení od profesionála mělo mít?

Svatební líčení musí vypadat dobře ve skutečnosti i na svatební fotografii. Je výraznější než klasické líčení, ale zároveň se v něm musíte cítit dobře a nepřipadat si nalíčená až příliš. Nemělo by být křiklavé. Mělo by odpovídat vašemu typu. Správný vizážista má zvládnutou barevnou typologii, stínování a modelování různých druhů tváře, vystínování očí podle jejich posazení, velikosti a tvaru nebo také vymodelování křivek rtů.

Líčení navíc musí vydržet celý den a co nejvíce odolávat polibkům i slzám. Zkušená vizážistka má ve svém kufru všechny potřebné produkty pro trvanlivost líčení. Používá kvalitní dekorativní kosmetiku od různých firem, protože každá značka má výrobky lepší a horší. Svatební vizážista má spoustu zkušeností a informací o tom, které produkty od jaké firmy fungují a splňují to, co se od nich očekává. Pro ještě lepší fixaci líčení lze použít i různé podkladové báze či finální fixátory make-upu, nicméně při spojení kvalitní kosmetiky, štětců, vrstvení a šikovnosti vizážisty většinou nejsou ani potřeba.Svatební fotografie Liberec

Svatební fotograf jistě ocení, pokud má nevěsta nebo u někoho z rodiny u sebe jemný pudr na přepudrování během dne, aby se pleť na fotografiích neleskla. To platí zejména pro letní měsíce.

Nedílnou součástí svatebního líčení bývá zkouška tohoto líčení. Ve většině případů ji nevěsty vyžadují a já ji také velmi doporučuji. Na zkoušce zjistíte, zda jste si vybraly dobře. Sdělíte si vzájemné představy, vizážistka se vás zeptá na styl svatby, šaty, barvu kytice či svatebních doplňků. Vyzkoušíte si líčení i to, jak se v něm budete cítit po zbytek dne. Domluvíte si časy a místo, kde budete potřebovat nalíčit v den D. Nezapomínejte, že se jedná o líčení slavností. Možná si po nalíčení budete připadat trošku jinak, ale pokud si sama sebe představíte se slavnostním účesem a ve svatebních šatech, zjistíte hned, zda je to přesně ono.

Měla byste to být stále VY. Ale dokonalá VY. Měla byste být NEJKRÁSNĚJŠÍ VERZÍ VAŠEHO JÁ.

 

Autor článku: Naďa Krucká, Profesionální vizážistka & Image maker, www.mujlook.cz

Okomentujte příspěvek